Українські дослідники космосу

Космонавтика України — це діяльність України в сфері надання космічних послуг та вся її діяльність пов'язана з космосом. Українські конструктори, вчені та науковці зробили значний внесок в розвиток світової космічної науки.Саме українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів, та пророблялась теорія ракетної техніки. Українські підприємства зіграли й продовжують займати лідируючі позиції в світовій космонавтиці. Провідну роль в цьому грає Південний машинобудівний завод та КБ Південне в Дніпропетровську. Тут виготовлено понад 400 штучних супутників землі.

Перший український космонавт

Каденюк пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст з корисного навантаження.
У 1995 році потрапив до групи космонавтів Національного космічного агентства України.Із 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському БТКК "Колумбія" (Columbia) місії STS-87.Брав участь у розробці та випробуванні авіаційно-космічних систем, у їх ескізному та макетному проектуванні.
Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, в основному — винищувачів, а також на американському тренувальному літаку Northrop T-38.
Каденюк – автор п'яти наукових праць. У 2017 році видав книгу  "Місія – Космос".

Цікаві факти про українців у космосі

  • Першим і єдиним космонавтом незалежної України є Леонід Каденюк. Його політ у складі міжнародної експедиції відбувся в 1997 році і тривав 17 днів.
  • Найвидатнішими діячами радянської космонавтики (головними та генеральними конструкторами) було четверо українців.
  • Першим українцем, який побував у космосі – ще до набуття Україною незалежності – був Павло Попович. Його політ відбувся у серпні 1962 року. Політика радянської верхівки не дозволила йому стати першою людиною в космосі:
  • Завдяки українцю став можливий політ на Місяць американця Ніла Армстронґа.
  • 4 астронавти українського походження підкорили космос у складі експедицій від США і Канади.
  •  Дуже мало відомо про трагічну історію наймолодшого українського космонавта — учасника першого загону космонавтів, відібраних для перших польотів у космос. Поряд з Гагаріним, Леоновим і Поповичем був і 23-річний Валентин Бондаренко з Харкова.
  • Існував великий шанс мати українську жінку-космонавта. Нею ледь не стала Надія Адамчук (нині — Адамчук-Чала), на той час співробітник інституту ботаніки імені Холодного Національної академії наук України.
  • Проект MarsOne — приватна ініціатива, яка має на меті заснування людської колонії на Марсі. На даний момент перший запуск космічного корабля на Марс планується на 2027 рік.
  • На першій в історії художній виставці в космосі були представлені роботи львівського художника Ігоря Подольчака. Відбувалася вона на російській орбітальній станції Мир 25 січня 1993 року. В рамках виставки було представлено два офорти, які оглядало двоє російських космонавтів — Сергій Авдєєв та Анатолій Соловйов. Для підтвердження проведення заходу, вони зняли процес на відео.
  • Українською космічною столицею вважається Дніпропетровськ. Саме тут розміщений Південний машинобудівний завод, або Южмаш. Він був заснований у 1944 році як автомобілебудівний завод. Проте через 7 років був перепрофільований на серійний випуск ракет розробки Сергія Корольова.

2 коментарі: